سرعت در ارائه خدمات

در این منطقه کلیه فرآیندهای شهرداری با حداکثر شرعت و دقت با استفاده از سیستم های مکانیزه انجام می شود.

اطلاعات بیشتر

مراحل تدفین

برای انجام امور کفن ودفن در شهر کرمان ابتدا باید گواهی فوت توسط پزشک بیمارستان مربوطه یا پزشکی قانونی صادر گردد .

اطلاعات بیشتر

حقوق شهروندی

با عنايت به دیدگاههای رهبر کبير انقلاب و بنيان گذار جمهوري اسلامي ايران حضرت امام خميني (قدس سرّه) ....

اطلاعات بیشتر

در پنج‌شنبۀ آخر سال و اول فروردین سال آینده؛

ورود خودروها به آرمستان صاحب‌الزمان (عج) ممنوع است

 

مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری کرمان گفت: در روزهای پنج‌شنبه 29 اسفند 98 و جمعه اول فروردین 99، ورود خودروها به آرمستان صاحب‌الزمان عجل‌الله‌فرجه ممنوع است. 

علی عسکری گفت: با توجه به مصوبۀ ستاد مبارزه با کرونای استان، در روزهای پنج‌شنبه، 29 اسفند سال‌جاری و جمعه، اول فروردین سال 1399، با همکاری پلیس راهور از ورود خودروها به آرامستان صاحب‌الزمان عجل‌الله‌فرجه جلوگیری خواهد شد؛ بنابراین، از شهروندان تقاضا داریم به‌منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، از منازل خود برای درگذشتگان‌شان فاتحه قرائت کنند.

مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری کرمان به هماهنگی با دانشگاه علوم پزشكي کرمان در خصوص نحوۀ تدفین متوفیان آلوده به ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: پروتکل نحوۀ تغسیل، انتقال و تدفين متوفیان آلوده به ویروس کرونا  تدوین و تصویب شده است.

عسکری افزود: براساس این پروتکل، پس از اقدامات شرعی لازم در غسالخانه، متوفیان با حضور نمایندۀ دانشگاه علوم پزشكي، با اقدامات ایمنی لازم، در آرامستان صاحب‌الزمان عجل‌الله‌فرجه دفن می‌شوند.

وی تدفین در عمق دومتری زمین و ضدعفونی محل را ازجمله اقدامات ایمنی برای دفن اموات آلوده به کرونا دانست و گفت: برای جلوگیری از ازدحام خطرآفرین مردم، از خانوادۀ متوفیان درخواست کرده‌ایم مراسم تشییع و ترحیم برگزار نکنند.

عسکری هم‌چنین در تشریح اقدامات این سازمان، به ساماندهی باغ رضوان، ساخت قبور دوطبقه و سه‌طبقۀ پیش‌ساخته، خرید و اصلاح تجهیزات سردخانه و نصب دستگاه اوزون‌ساز برای ضدعفونی محیط اشاره کرد و گفت: برای رفاه حال شهروندان، ساختمان پذیرش ساخته و تجهیز شده است؛ ضمن این‌که علاوه بر زیباسازی و رنگ‌آمیزی غسالخانه، فضای سبز نیز در این محدوده اجرا و سکوی انتظار، برج نور و روشنایی اجرا و نصب شده است.

وی افزود: هم‌چنین به مناسبت ایام نوروز، با همکاری شهرداری منطقه چهار میدان ورودی آرامستان صاحب‌الزمان عجل‌الله‌فرجه در حال ساماندهی است؛ ضمن این‌که با همکاری بنیاد شهید یک سفرۀ هفت‌سین نیز در گلزار شهدا اجرا خواهیم کرد.

معرفی مدیرعامل

 

روح الله خواجویی

سرپرست سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری

 

حاضرین در سایت

ما 33 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ورود کاربران

Go to top